Správná příprava nehtů – klišé nebo nutnost?

Správná příprava nehtů – klišé nebo nutnost?

Jak poznáte jako zákaznice, že je váš nehet dobře připravený pro přilnutí materiálu? Co pro to můžete udělat jako manikérka?

Základem je zmatnit, ale nepropilovat. Nehet musí po tazích pilníkem vypadat jako zapudrovaný. Žádná lesklá místa. Jakmile jsou na něm červené skvrnky je propilováno.

Jistojistě to také poznáte, když zákaznice odtahuje ruku. Je to tím, že už cítí každý tah pilníkem. Odebraly jste příliš mnoho vrstev nehtu a propilovaly se na prokrvenou část nehtového lůžka.

Druhým krokem je perfektní manikúra.

Ne, zatlačit kůžičku pomerančovým dřívkem před modeláží opravdu nestačí.

Je potřeba vzít nerezový pusher a kůžičku nejen zatlačit, ale i oškrábat nadnehtovou blanku z nehtového lůžka. Pozor – ne u každé zákaznice se vyskytuje. U některých ji ale rozhodně nepřehlédnete.

Pro pokročilé:

Přístrojová manikúra – moderní disciplína, která přišla od nehtových designérek z Ruska a Ukrajiny.

V touze po dokonalém vzhledu nehtu a delší výdrži modeláže odstraňujeme kůžičku pomocí jemných diamantových frézek.

Pokud chcete posunout svoje služby o level výš, určitě tuto techniku doporučuji. Zároveň ale doporučuji navštívit kurz na toto zaměřený.

Nechat si vysvětlit anatomii a samotnou práci s frézami.

Je totiž nesmírně důležité nepoškodit kořen nehtu. Stejně tak nezranit kůži která ho chrání. Dobře se orientovat ve frézkách. Znát hygienu práce.

Já sama jsem toto školení absolvovala 2x. Poprvé v česku – toto školení bylo dokonce první tohoto druhu, které se v ČR konalo a já jsem byla jedna z 6 nehtových designérek které se tuto techniku učily. Podruhé jsem měla možnost jet do Polska k lektorce Ruslaně Ruzhytské, která učí svoji vlastní metodu přístrojové manikúry. Tuto techniku jsme se učily jako první české nehtové designérky já a Eva Němcová a obě ji vyučujeme.

Takže odpověď je jasná – žádné klišé, jednoznačně nutnost.

Pomohl vám tento článek? S čím vám můžu ještě pomoci?

Víš, jakou děláš chybu při přípravě nehtů?