Mám radost, když máte radost

Mám radost, když máte radost

Jednou se mě kamarád zeptal, jestli se nehtařinou dá zbohatnout? Já mu tenkrát odpověděla, že zbohatnout, ne, ale uživit ano. Dnes bych svoje tvrzení ráda poupravila a dodala – dá se zbohatnout, ale není to o penězích.

 

Něco vám povím. Když jsem před 10ti lety s nehtařinou začínala, neměla jsem ambice dělat to profesionálně. Ani náhodou. Chtěla jsem je dělat kvůli sobě.

Já měla – a stále mám – nehty měkké, lámavé. Nikdy mi nenarostly moc dlouhé a když už se povedlo, při lehké manipulaci se obrátily a praskly na boku. Znáte? Pěknej voser (pardon).

 

Moje kolegyně v práci nosila gelové nehty a já vůbec nevěděla, že něco takovýho existuje. Moc se mi to líbilo a chtěla jsem je nosit taky, takže jsem se jí začala vyptávat co a jak a nakonec jsem se objednala k její nehtařce.

 

Nosila jsem nehty půl roku a pak jsem byla z práce odejita. To je, moje milé vždycky situace, kdy jde paráda stranou, bo se škrtají výdaje. Znáte. Nehty odrostly, některý upadly, jiný jsem zaboha nemohla odpilovat dolů.

Tady si dovolím poznámku – vždycky, ale vždycky když si chcete sundat nehty je odpilujte, ne odloupejte!!! Váš přírodní nehet vám bude vděčný a odmění se vám stejnou kvalitou jakou měl před aplikací gelu. Vážně, věřte mi. Nekecám.

 

No a tak jsem zase spatřila svoje přírodní nehty v celé své nekvalitě a moje ruce byly zase tak nezajímavé, nahaté… slíbila jsem si, že až najdu novou práci, koupím si lampu a gely a budu si dělat nehty už navždycky sama.

 

Kdo to někdy zkoušel, dá mi za pravdu, že to je pěkně blbej nápad. Chodíte na nehty, vidíte postup a řeknete si, jasný, první bere tohle, pak dá tamto, piluje, natře, do lampy a nazdar. Když ale nevíte proč to máte dělat a jak dop..ele zařídit aby ten gel netekl všude a co je to C? Po šesti hodinách na židli jste celkem solidně unavená, hladová a znechucená. Slabší povahy by to mohlo odradit.

Jenže já jsem tak strašně paličatá! Musím všemu přijít na kloub a pochopit jak věci fungují a proč. Ou jé. Tady bych to datovala jako začátek poznávání svých limitů, pokusů a omylů,  hodně omylů. To člověka dost obohatí.

 

Za 10 let mýma rukama prošlo tolik žen, tolik osudů, tolik životních příběhů. Prožívám s vámi vaše rande, rozchody, zásnuby i rozvody. Výchovu dětí, porody i loučení, nemoci a bolesti. Setkávání s vámi mě obohacuje každý den, učím se od vás, poslouchám, rozumím. Nikdy to pro mě nebylo a není jenom o novém designu pro vaše nehty, je to o vás. Je mi potěšením být součástí vašeho života, udělat vám radost novými nehty které jsou vždycky originální, jako vy a váš příběh.

 

No a k tomu bohatství – jsou to životní zkušenosti, nová přátelství, získané dovednosti a sebereflexe. Ta prostě po pádu na držku nutně přijde a je to tak v pořádku.

Děkuju že jste mě četli.

Víš, jakou děláš chybu při přípravě nehtů?